ABDURRAHMAN ÇELİKKAYA: Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Resim İş Öğretmenliğinde tamamladı. Yüksek lisansını Atatürk Üniversitesi eğitim bilimleri enstitüsünde ‘Resim İş Öğretimi olarak eğitim hayatıma devam ediyor. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 3 farklı kurumda Resim Öğretmeni olarak görev yaptı. 2018 yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezinde çalışıyor.

AHMET BAĞBARS: Fırat Üniversitesi / Teknik Eğitim Fakültesi / Bilgisayar Öğretmenliğinden 2006 yılında Mezun oldu, 2006 Yılında Solhan Hüseyin ARTUNÇ Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde öğretmenlik görevine başladı. Öğretmenlik hayatına 2010 Yılında Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde devam etti. 2019 Yılında Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce kurulan Bingöl STEM ve Bilim Merkezi’nde öğretmen ve öğrenciler ile STEAM etkinlikleri ve eğitimleri vermekte. Proje tabanlı çalışmalar ile öğrencilerle yarışmalarda rehberlik etmektedir.

ALAATTİN BAHŞİ: İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Öğrt. Lisans 2013’te Mezun oldu. Adıyaman Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Enst. Fen Egitimi 2019’ta STEAM alanında yüksek lisans yaptı. MEB’e bağlı okullarda 2016-2020 Adıyaman’da görev yaptı ve 2020’den sonra Bingöl’de görevi devam ediyor. STEAM alanı ile ilgili öğrencilerin akademi başarılarına yönelik makale çalışması ve öğretmen görüşlerine yönelik uluslararası kongrelerde bildiri çalışmaları yaptı.

AYŞE YAŞA: Okul Öncesi öğretmeni. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği; Temel robotik kursu, STEAM (Temel Seviye) Kursu STEAM (İleri Seviye) Kursunda eğitim görevlisi olarak görev aldı. Sakarya Üniversitesinden Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası aldı.

BARAN TİGAN: Sınıf Öğretmeni. Temel ve İleri Seviye STEAM Eğitimleri aldı. Bunun dışında STEAM, Zekâ Oyunları, P4C Eğitici Eğitimleri aldı. STEAM alanında uygulayıcı olarak projeler yürütüyor. Ulusal ve uluslararası STEAM projeleri yapıyor .

BEDRİ EKİNCİ: 2010 Dicle Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunu. Şu an bir okulda idareci olarak görev yapmakta. Üniversitede eğitim görürken tiyatro eğitimi aldı ve bu alana yoğunlaştı.

BEKİR KARAOBA: İlk ve orta öğrenimi Bingöl’de tamamladı. 1995 Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya anabilim dalında mezun oldu. Şu anda TBMM Bingöl Fen Lisesinde göreve devam ediyor. TÜBİTAK 2204-A Liseler Arası Araştırma Projeleri yarışmasında rehberlik yaptığı ağır metallerle ilgili proje, Malatya bölgesel yarışmaya katıldı.

BEYHAN KORKULUTAŞ: Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü mezunu, Fırat Üniversitesi Resim İş Öğretmenliğinden mezun oldu. 3 yıl 6 ay Bingöl Solhan ilçesi Hazarşah Yeni Yerleşim Ortaokulunda görev yaptı. Son 4 yıldır Bingöl Merkez Göl tepesi Yeni Yerleşim Ortaokulunda çalışmaya devam etmekte. Daha önce Şanlıurfa Bilim Şenliğinde atölye kurdu.

CESİM VARLI: Bingöl üniversitesi sosyoloji mezunu bir dönem karakter ve değerler eğitimi ile ilgili eğitim aldı. 6 sene özel okul/kurumlarda Değerler Eğitimi derslerine girdi. TÜBİTAK 2204-B Ortaokullar Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında, Değerler Eğitimi alanında danışmanlık yaptığı proje bölge üçüncülüğünü kazandı. Aynı zamanda geçen 2019 yılında itibaren karakter ve değerler eğitimi alanında Anadolu Üniversitesinde tezsiz yüksek lisans yapıyor.

CİHAN SAİTOĞLU: 2009 Bingöl Endüstri Ve Meslek Lisesi Bilgisayar yazılım bölümünden mezun oldu. 2007 Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fak/ Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliğinden mezun oldu. 1 yıl Bilecik Bozüyük’te öğretmenlik yaptıktan sonra 2008 de İMKB Ekinyolu Ortaokulun atandı ve hala 13 yıldır bu okulda görevi devam etmektedir. İki kez TÜBİTAK 4006 yürütücülüğü görevini üstlendi.

GÖKHAN BUTASIM: Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Endüstriyel Teknoloji Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Bingöl ilinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 4 farklı kurumda Teknoloji ve Tasarım öğretmeni olarak görev yaptı. 2015 yılında Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni olmaya hak kazandıktan sonra 2015 yılında Bingöl Bilim Sanat Merkezine atandı. 2014 yılında Dernekler Müdürlüğünden Anadolu Kültür Eğitim Derneği olarak yapılan Mutlu Anne Mutlu Toplum projesinde Eğitimci olarak görev aldı. 2016 Yılında Bingöl Fırat Kalkınma ajansında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bingöl İl Müdürlüğü TRB/16/DFD referans nolu projede yürütücülük yaptı. D18B072 nolu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı projesinin yürütücülüğü görevini üstlendi. Kültür Bakanlığının bünyesinde Gençdes Projesi Kapsamında Kültürünü Yaşatan Eller projesinde Eğitimci olarak görev aldı. Mayıs 2020 de Bingöl İli Eğitim Sorunları Adında ISBN 978-625-400-136-9 nolu kitabın yazarlığını yaptı.

GÜLŞAH KARSLI: 2012 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdi. 2016-2018 yıllarında Ankara Uğur Okullarında Matematik Öğretmenliği yaptı. 2018 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik yapıyor.

HALUK BORA: 1998-2002 Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Lisans mezunu. 2002 yılında Mustafa Necati Ortaokulu/Gaziantep’te göreve başladı ve burada 3 yıl görev yaptı. 2005- 2008 Kale Ortaokulu/Çermik –Diyarbakır’da, 2008-2012 Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu/Diyarbakır, 2012-2017 Vali Lütfullah Bilgin Ortaokulu/Gaziantep’te öğretmen olarak görevde bulundu. 2017 yılında Bingöl Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulunda göreve başladı ve bu görevi hala deva etmektedir. Akıl-zekâ oyunları ile uzun süredir ilgileniyor. Okulu adına GPDP 2019-II özel çağrı programına akıl-zekâ oyunları atölyesi kurmak için başvuruda bulundu.

HASAN HÜSEYİN YÜCEL: Dicle Üniversitesi-Eğitim Fakültesi-Kimya Eğitimi/Öğretmenliği bölümü mezunudur. 1991-2006 yılları arasında öğretmenlik yaptı. 2006-2015 yıları arasında Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüğünde, MEB-TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen “Bu Benim Eserim” proje çalışmasında İl ve Bölge çalışma üyeliklerinde görev aldı. Bu projede, 2008-2015 yılları arasında 7 yıl Malatya Bölge Sergisi organizasyonunu gerçekleştirdi. Yerel ve ulusal çeşitli projelerde görev aldı ve yürüttü. 2015 yılı itibariyle Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminde TÜBİTAK Projeleri İl Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Yaptığı çalışmalardan dolayı 2017 yılında üstün başarı, 2018 yılında maaş ödülü, 2019 yılında başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir. Halen Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminde, TÜBİTAK 4007 Malatya Aslantepe Bilim Şenliğinin yürütücülüğünü yapmakta olup, TÜBİTAK 4006 Bilim fuarları, ortaokul ve lise proje yarışmalarında il Ar-Ge sorumlusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

HİMMET KILINÇ: 2006 yılında Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak göreve başladı. Çeşitli kurumlarda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak göre yaptı. MEB tarafından düzenlenen birçok hizmetiçi eğitimlerde hem katılımcı hem de Eğitmen olarak bulundu. Halen İMKB Bingöl Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

İRFAN ALTINSOY: 2001 Yılında Sağlık Memuru olarak Niğde Devlet Hastanesinde çalıştı. 2012 Yılında Karşıyaka Kız Meslek Lisesine Öğretmen olarak atandı. 2015 Yılından itibaren TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesine atandı ve halen aynı lisede öğretmen olarak çalışmaktadır.

MAZLUM GÜLSEVER: Bingöl Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Hürriyet Eğitim Kurumlarında 5 yıldır İngilizce branşında İngilizce Zümre Başkanlığı görevinde bulunmaktadır.

MEHMET EMİN ELGÖRMÜŞ: 1988 yılında Bingöl 60.Yıl Sağlık Meslek Lisesini bitirdi. 3 Yıl Bingöl 1 No’lu sağlık ocağında sağlık memurluğu yaptı.1994 yılında Erzurum İbrahim Hakkı Sağlık Eğitim Enstitüsünü bitirdi ve aynı yıl Bingöl 60.Yıl Sağlık Meslek Lisesinde öğretmen olarak göreve başladı. 2011 Yılında İnönü Üniversitesinde Lisans eğitimini tamamladı.

MURAT SARIBAŞ: Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümü mezunu. A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı. Yangın Uzmanı. Milli Eğitim Bakanlığı OHSAS 18001, ISO 45001 Baş Denetçisi. Milli Eğitim Bakanlığı ISO 9001 Denetçisi. 1995-2015 yılları arasında MEB de çeşitli Meslek Liselerinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2015 yılında Malatya İl MEM’de İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi İl Koordinatörü olarak görevlendirildi. Halen aynı görevi yürütmektedir.

DOÇ. DR. NUH ALPASLAN: Nuh ALPASLAN, 2010 yılında Elazığ’daki Fırat Üniversitesi’nden Bilgisayar Mühendisliği lisans derecesini aldı. Malatya İnönü Üniversitesi’nden Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans (2013) ve doktora(2017) derecelerini aldı. Ayrıca ABD’de doktora çalışmaları için misafir araştırma uzmanı olarak görev yaptı. Araştırması, tıbbi görüntü analizi, makine öğrenimi, görüntü işleme ve makine görme uygulamalarını kullanarak hassas bitki tarımı alanlarını içeriyordu. Dr. Alpaslan, Ocak 2018’de Bingöl Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ne katıldı.

ÖMER PARLAK: 2005 yılında Malatya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini bitirdi. 2007 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Devlet konservatuvarını kazandı. 2015 Şubat ayında Bingöl Çeltiksuyu Ortaokulunda Müzik öğretmenliği mesleğine başladı. 2017 yılında Bingöl Yunus Emre Anadolu Lisesine Bilişim Formatörü olarak görevlendirildi ve bu görevim hala devam etmektedir. 2019-I GPDP hibe programı kapsamında “Sahne ile Buluşuyorum” projesinin koordinatörlüğünü yürütmüştür.

SERHAT BÜRKE: Lisans eğitimi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü (2002) mezunudur. Bingöl ilinde Milli eğitime bağlı 3 farklı kurumda sınıf öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra 2020 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl İzci Sorumlusu ve Arama Kurtarma Ekip Lideri Olarak atanmıştır. 2019 yılına BİFSAK Bingöl Amatör Sinema ve Fotoğrafçılar Derneği üyesi olarak Fotoğrafçılık ile aktif olarak ilgilidir. Ayrıca; Arama Kurtarma Eğitici Eğitmeni, STEAM Eğitici Eğitmeni, Satranç Eğitici Eğitmeni olarak hala görev yapmaktadır.

SEVGİ SAKLI: 2008 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim fakültesi Güzel Sanatlar eğitimi bölümü Resim-iş Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2010 yılından 2015 yılına kadar Bingöl il Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğretmen ve idareci olarak görev yaptı. 2015 yılından itibaren Bingöl Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde öğretmen olarak görevine devam etmektedir.

SÜLEYMAN DENİZ: Gazi Üniversite Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Endüstriyel Teknoloji Eğitimi bölümünde mezun oldu. Bingöl il Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 3 farklı okulda Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak görev yaptı. Temmuz 2020’den itibaren Bingöl Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde öğretmen olarak görev yapmaktadır. Türk Patent Enstitüsü tarafından düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı” Etkinliklerine 3 yıl üst üste Bingöl ilini temsilen katıldı. 2019-2020 yılında STEAM (Temel Seviye) ve STEAM(İleri Seviye) kursunu katıldı. 2019-2020 yılında Bingöl İlinde sınıf öğretmenlerine yönelik hizmet içi STEAM(Temel Seviye) kurslarında eğitmenlik yaptı.

ÜLKÜ ÇAKAR: Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğinden mezun oldu. Mesleki hayatının 5 yılını öğretmenlik, 9 yılını ise yöneticilik görevlerinde olmak üzere toplam 14 yıl eğitim alanında çeşitli görevlerde bulundu. 2020 yılında e-Twinnning ‘te yürüttüğü uluslararası Okul Öncesinde Atıklarla Kodlama ve Augmented Reality in the Classroom projeleri 2 Ulusal, 1 Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirildi. Codeweek haftasında yaptığı kodlama çalışmaları neticesinde kodlamada mükemmellik sertifikası aldı. Okulunda yürüttüğü e- güvenlik çalışmaları neticesinde e-safety gümüş etiketi aldı.

VOLKAN ÖZDEMİR: 2007 yılında İnönü Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Muş’un Bulanık ilçesinde başladığı görevime Malatya TOKİ Bahar Ortaokulunda devam etmektedir. Malatya ili zekâ oyunları eğitici eğitmeni olup Malatya’da ve civar illerde yaklaşık 1600 öğretmen eğitim düzenledi.

YAHYA ÖZER: 2010 yılında Fırat Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliğinden mezun oldu. 2016-2019 yılları arasından Dicle Üniversitesi Matematik Eğitimi alanında yüksek lisans yaptı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokullarda 2011 yılından beri Matematik Öğretmenliği görevini yapmakta ve hala Bingöl Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulunda bu görevine devam etmektedir.

YÜKSEL DAĞ: Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinde Fizik Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Öğretmenliğe Adaklı Kamışgölü İlköğretim Okulunda başladı. Bingöl Güveçli PİO ve Bingöl Ankara Büyükşehir Belediyesi ilköğretim Okulunda Fen Bilgisi Öğretmeni olarak çalıştı. 2008 yılından beri TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesinde Fizik Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. TUBİTAK 4006 ve 2204 Araştırma projelerine danışmanlık yapmıştır.